SZKOŁA
Strona główna
O szkole
Nauczyciele
Dokumenty
Kalendarz
szkolny
Galeria
Kontakt
Archiwum
Wolontariat
DLA UCZNIA
I RODZICA
Samorząd
szkolny
Plan lekcji
Podręczniki
Egzamin
gimnazjalny
Rekrutacja
Pedagog szkolny
Świetlica
szkolna
Przywozy
i odwozy
Biblioteka
 
Nasze sukcesy-rok szkolny 2015/2016

Konkurs fotograficzny
"Sacrum Parków Krajobrazowych Dolnego Śląska"
03.06.2016 r. został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny "Sacrum Parków Krajobrazowych Dolnego Śląska". Należało wykonać fotografię przedstawiającą obiekt sakralny z terenu lub okolicy jednego spośród 12 Parków Krajobrazowych Dolnego Śląska. Poza stroną techniczną fotografii oceniano przede wszystkim oryginalność obiektu, ciekawy sposób ujęcia tematu, emocje przekazane odbiorcy za pomocą aparatu fotograficznego…
W etapie szkolnym wzięło udział 8 osób, z których Julia Kot, Kalina Szmit i Karolina Malinowska przeszły do kolejnego etapu. Spośród stu kilkudziesięciu pięknych prac nadesłanych do Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych – Oddział Wałbrzych - zdjęcie Julki zajęło III miejsce! Gratuluję wielkiego sukcesu!!!
Sylwia Smok„VII Powiatowy Konkurs Matematyczny dla Gimnazjalistów”
W dniu 24 maja 2016 r. w II Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy odbył się „VII Powiatowy Konkurs Matematyczny dla Gimnazjalistów”. W konkursie wzięło udział 61 uczniów z gimnazjów powiatu świdnickiego. Przez 3 godziny uczniowie rozwiązywali 12 niełatwych zadań.
Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali cenne nagrody ufundowane przez świdnicką firmę Sonel S.A. oraz Świdnicką Fabrykę Urządzeń Przemysłowych. Nasi gimnazjaliści zajęli:
II miejsce - Natalia Adamczewska,
III miejsce - Paula Kaczmarczyk.
Gratulujemy!IX Gminny Konkurs o Laur Młodego Samorządowca
W dniu 24.05.2016 odbył się coroczny IX Gminny Konkurs o Laur Młodego Samorządowca w świetlicy wiejskiej "Leśniczówka" w Witoszowie Dolnym. Celem konkursu jest popularyzacja i upowszechnienie wiedzy samorządowej oraz wiedzy o Gminie Świdnica, poszerzanie wiadomości na temat naszego regionu, jego piękna i walorów turystycznych, ksztacenie umiejętności pracy zespołowej i kreatywnego działania i rozwijanie umiejętności prezentowania wiedzy i opini.
W tym roku naszą szkołę reprezentowali:
 1. Paweł Panek
 2. Roksana Wysoczańska
 3. Michał Somala
Uczniowie wywalczyli I miejsce, a uroczyste wręczenie statuetki "Laur Młodego Samorządowca" będzie miało miejsce podczas uroczystej sesji Rady Gminy w dniu 02.06. 2016.
Drużynę do konkursu przygotowali:
 • Lidia Bakalarczyk,
 • Ewa Ślusarczyk,
 • Sylwia Smok,
 • Luiza Hoszowska.
Gratulujemy!Finał konkursu "Najpiękniejsze zamki, pałace, dworki
Aglomeracji Wałbrzyskiej"
9 maja 2016 roku w pięknym Muzeum Porcelany w Wałbrzychu miało miejsce podsumowanie trzeciej edycji konkursu "Najpiękniejsze zamki, pałace, dworki Aglomeracji Wałbrzyskiej" zorganizowanego przez Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu we współpracy z Pałacem Struga i Zamkiem Książ.
Uczeń klasy trzeciej Mateusz Kaczmarzyk zdobył drugie miejsce za pracę plastyczną przedstawiającą Zamek Książ.
Gratulacje i nagrody ufundowane przez patronów konkursu: Posła na Sejm RP Izabelę Mrzygłocką, Agnieszkę Kołacz - Leszczyńską, Tomasza Siemioniaka, Senatora RP Pana Wiesława Kiliana i Przewodniczącą Rady Miasta Wałbrzycha Panią Marię Romańską.
Nagrody wręczono w Muzeum Porcelany w Wałbrzychu, gdzie zorganizowano wystawę prac.
Opiekunem Mateusza jest Pani Lidia Bakalarczyk.
Gratulujemy Mateusz!SUKCES NASZEJ UCZENNICY W „BIEGU PAMIĘCI” W ROGOŹNICY
W sobotę 7 maja 2016 roku na terenie Parku w Rogoźnicy odbyły się jak co roku XXX Biegi Przełajowe pod nazwą „Bieg Pamięci” Rogoźnica- Gross Rosen 2016. Mieliśmy tam swoją skromną reprezentację. W swoich kategoriach wiekowych wystartowali: Liliana Kazimierska z klasy II oraz Michał Mokros z klasy II.
Liliana wystartowała w dwóch konkurencjach: na 1000 m w swojej kategorii wiekowej oraz w kategorii open na dystansie 10 km. W obu konkurencjach zajęła II miejsce. To wielki sukces naszej uczennicy! Tym bardziej, że Liliana nie jest zawodniczką żadnego klubu, a swoją pasję do biegania traktuje amatorsko i rekreacyjnie. Gratulujemy Lilianie!Finał VIII edycji Konkursu Historycznego Wiedzy o Rosji „Białe Noce”
W dniach 27 i 28 kwietnia 2016 odbył się w Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu finał VIII edycji Konkursu Historycznego Wiedzy o Rosji „Białe Noce”. Wzięło w nim udział 42 uczniów z 18 dolnośląskich gimnazjów. Komisja konkursowa pod przewodnictwem prof. dr hab. Izabelli Malej wyłoniła 20 laureatów, których prezentacje o życiu i twórczości wybitnych pisarzy rosyjskich zostały ocenione najwyżej.
Z naszego Gimnazjum tytuł laureata uzyskała Natalia Adamczewska, której opiekunem był nauczyciel historii Pan Grzegorz Mikołajczyk. Nagrodą dla laureata jest kilkudniowy pobyt w Rosji. Uroczysta Gala Konkursu Historycznego Wiedzy o Rosji "Białe Noce" odbędzie się 10 maja 2016 roku w Auli Ossolineum we Wrocławiu.
Gratulujemy!Gala Finałowa X Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej
Zespół wokalny z Gimnazjum w dniu 28 kwietnia brał udział w Gali Finałowej X Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej pt. "Barwy miłości do Ojczyzny". Organizatorem tego wydarzenia było Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.
Jak co roku poziom talentów był bardzo wysoki. Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu i zaświadczenie wraz z podziękowaniami.
Naszą szkołę reprezentowali w piosence M. Grechuty Wolność uczniowie:
 1. Wiktoria Stamborska
 2. Olga Węgłowska
 3. Michał Pfanhauser
 4. Wojciech Dobrzański
 5. Malwina Milak
 6. Roksana Glińska
 7. Krzysztof Wróblewski
Uczniów przygotowała Lidia Bakalarczyk.VII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI W JĘZYKU ANGIELSKIM
Marysia Michalik zajęła II miejsce w VII MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE PIOSENKI W JĘZYKU ANGIELSKIM, zorganizowanym przez Gimnazjum nr 1 w Świdnicy, który odbył się 28 kwietnia.
Marysia pięknie zaprezentowała się w piosence Sabriny Carpenter Can't Blame A Girl For Trying.III Powiatowy Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy
dla Gimazjalistów


12 kwietnia 2016r. w I LO w Świdnicy odbył się finał III Powiatowego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego dla Gimazjalistów.
Do konkursu przystąpiło 107 uczniów z 10 gimnazjów Powiatu Świdnickiego. Najlepsza dwudziestka dostała się do finału. Wśród nich znalazło się 4 naszych uczniów:
Natalia Adamczewska, Malwina Milak, Roland Struzik i Klaudia Tuńska.
Zadania sprawdzały wiadomości z 5 przedmiotów: matematyki, fizyki, chemii, geografii i biologii. Finał zawodów składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej, w której wystąpiło dziesięciu gimnazjalistów z najlepszymi wynikami z trzech etapów.
Uczennica naszego Gimnazjum w Witoszowie Dolnym -
Natalia Adamczewska zajęła pierwsze miejsce.FINAŁ III DIECEZJALNEGO KONKURSU MISYJNEGO DLA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH
W dniu 7 kwietnia 2016 r. w auli Świdnickiej Kurii Biskupiej, odbył II etap Diecezjalnego Konkursu Misyjnego „Świadkowie nadziei”- polscy męczennicy z Pariacoto” dla szkół gimnazjalnych. Konkurs został zorganizowany przez Referat PDM Diecezji Świdnickiej.
Z trójki uczniów, którzy reprezentowali naszego Gimnazjum Wiktoria Pętal zdobyła wyróżnienie.
Dziękujemy za pogłębianie wiedzy misyjnej, a także dzielną walkę w konkursie:)
Opiekun: katechetka Renata MickiewiczVIII Konkurs Historyczny Wiedzy o Rosji "Białe Noce"
etap międzyszkolny

W dniu 06 kwietnia 2016 roku odbył się etap międzyszkolny VIII Konkursu Historycznego Wiedzy o Rosji "Białe Noce". W etapie tym wzięło udział 99 uczniów. Do kolejnego etapu zakwalifikowało się 43 uczestników, którzy uzyskali minimum 16,5 punktów (38%). Z Gimnazjum w Witoszowie Dolnym do finału konkursu, który odbędzie się 27 kwietnia 2016 roku w DODN we Wrocławiu, zakwalifikowało się dwóch uczniów: Natalia Adamczewska i Michał Pfanhauser.
Gratulujemy.V edycja Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego
Dnia 01.04.2016 r. odbyła się V-ta edycja Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego dla szkół gimnazjalnych "Wie weit bist du jetzt?" zorganizowana przez III LO w Świdnicy. W konkursie wzięli udział gimnazjaliści ze szkół świdnickich i powiatu świdnickiego.
V miejsce uzyskała Paula Kaczmarczyk, a wyróżnienie Natalia Adamczewska. Wręczenie nagród odbędzie się 09.04.2016 r. podczas Dnia Otwartego w III Liceum Ogólnokształcącym.
Dorota Penderak-KrzyśkówXI edycja Powiatowego Konkursu „Arsenał Pamięci”
30 marca 2016r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy odbyła się XI edycja konkursu o bohaterach książki „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego – Arsenał Pamięci. Organizatorem była Komenda Hufca ZHP. Konkurs uczcił 73. rocznicę akcji pod Arsenałem.
W tym roku do rywalizacji przystąpiło 18 zespołów: 7 reprezentujących harcerzy i 11 ze szkół gimnazjalnych. Naszą placówkę reprezentowały:
 1. Adamczewska Natalia
 2. Nowicka Magdalena
 3. Słobodzian Julia
Konkurs to nie tylko znajomość lektury „Kamienie na szaniec”. To również wiedza na temat historii Szarych Szeregów, Batalionów „Zośka” i „Parasol”, konspiracyjnych organizacji Wawer, PLAN czy Pet oraz znajomość biografii Alka, Rudego, Zośki i samego Aleksandra Kamińskiego. Wiedzę uczniów sprawdzano w pytaniach testowych, układankach, rebusach i krzyżówkach, wykorzystano również urywki filmu „Akcja pod Arsenałem”.
Rywalizacja trwała ponad 3h, a ogłoszenie wyników dostarczyło mnóstwa emocji.
Wyniki
Kategoria gimnazja

I miejsce: Gimnazjum w Roztoce (gm. Dobromierz)
II miejsce: Gimnazjum w Witoszowie Dolnym (gm. Świdnica)
III miejsce: Gimnazjum w Marcinowicach
Gratulujemy sukcesu naszym uczennicom oraz opiekunowi reprezentacji p. D. Grzeszczuk
„Młodzież zapobiega pożarom”
Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP Zarząd Oddziału Powiatowego w Świdnicy w dniu 22 marca 2016 roku zorganizował Eliminacje Powiatowe 39. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
Z Gimnazjum w Witoszowie Dolnym do eliminacji powiatowych zakwalifikował się Paweł Panek, który w kategorii Szkół Gimnazjalnych zajął III miejsce.
Gratulujemy!X PRZEGLĄD PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ
W dniu 17 marca odbył się X Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej.
W regionalnych przesłuchaniach udział wzięli uczniowie naszej szkoły:
 1. Wiktoria Stamborska
 2. Michał Pfanhauser
 3. Malwina Milak
 4. Roksana Glińska
 5. Wojciech Dobrzański
 6. Olga Węgłowska
 7. Krzysztof Wróblewski
Do konkursu uczniów przygotowywała pani Lidia Bakalarczyk.
Po wysłuchaniu 67 solistów oraz 24 duetów i zespołów uczniowie naszego Gimnazjum zakwalifikowali się do koncertu Galowego, który odbędzie się 28 kwietnia we Wrocławiu.
Gratulujemy!XII GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY
Dnia 16 marca 2016 r. w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Pszennie odbył się kolejny Gminny Konkurs Ortograficzny, w którym udział wzięli uczniowie klas podstawowych oraz gimnazjów. Naszą szkołę reprezentowali:
 1. Natalia Adamczewska
 2. Michał Pfanhauser
 3. Julia Waszkiewicz
O tytuł Mistrza Ortografii walczyło 28 uczniów. Gimnazjaliści zmagali się z bardzo trudnym tekstem pt. „Na paryskim bruku”. Musieli wykazać się znajomością zasad pisowni w choćby takim zdaniu, jak:" „Dla niespełna osiemnastoipółletniej Halszki, nazywanej supermodnisią, priorytetem było kupienie za półdarmo prążkowanej sukienki z żorżety i trzewiczków z niby-skórki”.
Po sprawdzeniu prac konkursowych komisja przyznała następujące miejsca:
w grupie wiekowej gimnazjum:
I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii dla ucz. Michała Phanhausera
II miejsce i tytuł Wicemistrza Ortografii dla ucz. Natalii Adamczewskiej
Wyróżnienie dla: ucz. Julia Waszkiewicz

Jesteśmy dumni z sukcesów naszych uczniów. Gratulujemy!!!
opiekun Dorota GrzeszczukOLIMPIADA BIOLOGICZNA
W sobotę 12.03.2016r. we Wrocławiu w Gimnazjum nr 21 odbył się etap powiatowy Olimpiady Biologicznej, do której zakwalifikowało się dwoje uczniów z naszej szkoły: Klaudia Tuńska i Michał Pfanhauser. Uczniowie pisali test wiedzy biologicznej.
Kolejny etap wojewódzki odbędzie się w maju.
Klaudii i Michałowi gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.
Sylwia SmokTurniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega Pożarom”
W dniu 10 marca 2016 roku uczniowie Gimnazjum w Witoszowie Dolnym: Bartłomiej Łach, Paweł Panek i Jakub Tuński wzięli udział w eliminacjach miejsko-gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega Pożarom”.
Konkurs ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowane umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
Uczeń Paweł Panek został zakwalifikowany do kolejnego etapu. Bartkowi i Jakubowi gratulujemy, a za Pawła trzymamy kciuki i życzymy kolejnego sukcesu.SUKCES NASZYCH UCZNIÓW
W GMINNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM
PEGAZIK
Dnia 04 marca 2016 roku uczniowie naszego Gimnazjum wzięli udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Pegazik”, który odbywał się w Szkole Podstawowej w Bystrzycy. Jury w składzie: M. Braniecka, T. Wagilewicz i M. Kozłowski postanowiło przyznać wyróżnienia: Martynie Jasińskiej i Pawłowi Pankowi. Uczennica Hanna Szalecka została zakwalifikowana do kolejnego etapu.
Martynie i Pawłowi gratulujemy a za Hanię trzymamy kciuki i życzymy kolejnego sukcesu.
Dorota Grzeszczuk i Joanna MarciszynPowiatowa Gimnazjada Młodzieży Szkolnej
Tenis Stołowy Chłopców
W dniu 25 lutego 2016 roku uczniowie Gimnazjum w Witoszowie Dolnym: Michał Somala, Tomasz Paździora, Maciej Krystyniak, Mikołaj Schwartz zajęli 1 miejsce w Zawodach Powiatowych Gimnazjady Młodzieży Szkolnej Tenis Stołowy Chłopców. Dzięki temu sukcesowi zostali zakwalifikowani do Finału Strefy Wałbrzyskiej.
Finał Strefy Wałbrzyskiej w Tenisie Stołowym Chłopców odbył się w Krosnowicach w dniu 02 marca 2016 roku. Drużyna chłopców zajęła podczas tych rozgrywek 5 miejsce.Laureatka konkursu zDolny Ślązak!!

Natalia Adamczewska, uczennica klasy trzeciej naszego Gimnazjum zdobyła tytuł laureata konkursu zDolny Ślązak z fizyki. Natalia będzie zwolniona z końcowego egzaminu gimnazjalnego z części przyrodniczej, uzyskując za niego maksymalną ilość punktów, a także ma zapewniony wstęp do wybranej szkoły średniej.
Gratulujemy!!!I Konkurs Kolęd i Pastorałek pt.: "Zaśpiewajmy kolędę"
Uczennice Gimnazjum w Witoszowie Dolnym Wiktoria Stamborska i Olga Węgłowska zajęły I miejsce w konkursie Kolęd i Pastorałek 2015/2016.
W konkursie brały udział szkoły z Powiatu Świdnickiego. Konkurs zorganizował Zespół Szkół nr 1 w Świdnicy.
Opiekunem dziewcząt była pani Lidia Bakalarczyk.Konkurs KRUS
Dnia 11 grudnia 2015 roku w świetlicy "Leśniczówka" w Witoszowie Dolnym odbył się konkurs pn. "Bezpieczna praca w gospodarstwach rolnych".
Konkurs organizowany był przez naszą szkołę - Gimnazjum w Witoszowie Dolnym, a także przez placówkę terenową Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Świdnicy przy współudziale Okręgowego Inspektoratu Pracy PIP we Wrocławiu oraz Urzędu Gminy Świdnica.
Celem powyższego konkursu było przede wszystkim wyposażenie gimnazjalistów w niezbędną im wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwach rolnych.
O niezwykle cenne nagrody w postaci tabletów, zestawów do gry Dart a także słuchawek, walczyły dzielnie dwuosobowe zespoły - reprezentacje gimnazjów z Lutomi Dolnej, Pszenna, a także z Witoszowa. Odpowiadali oni na pytania przygotowane przez pracowników KRUS , zdobywając tym samym zróznicowaną liczbę punktów (3, 2 lub 1) w zależności od precyzji odpowiedzi.
Gratulujemy naszej drużynie w składzie: Wiktoria Stamborska i Jakub Krzyśków za zajęcie pierwszego miejsca w tym konkursie!!!
Opiekun: Dorota Penderak – Krzysków
Prowadząca konkurs: Joanna MarciszynSukces w Mistrzostwach Polski Młodzików
w Boksie

Uczniowie naszej szkoły Kamil Guźliński i Eryk Skirgajłło pod kierunkiem TRENERA I KLASY WŁADYSŁAWA WOŁOSZA zajęli III miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w Boksie w Poznaniu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.V Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK
19.11.2015r. w III LO w Świdnicy zorganizowane zostały V Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK dla szkół gimnazjalnych.
Konkurs skladał się z części teoretycznej w postaci testu i części praktycznej - 4 stacji urazowych. Nasze gimnazjum reprezentowały ucz. kl. II : Marcelina Moneta, Magdalena Nowicka, Agata Sudomierska, Łucja Bańkowska i Paula Kaczmarczyk z opiekunem Sylwią Smok. Dziewczyny zajęły III miejsce.
Gratulacje!!
Sylwia SmokVI OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA GIMNAZJALISTÓW
Malwina Milak zakwalifikowała się do II etapu VI OLIMPIADY JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA GIMNAZJALISTÓW organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych w Poznaniu.SUKCES NASZYCH GIMNAZJALISTÓW
Nasi uczniowie odnieśli kolejny sukces, kwalifikując się do etapu powiatowego XVI Dolnośląskiego Konkursu dla Gimnazjalistów zDolny Ślązak Gimnazjalista 2015/2016. Jesteśmy niezmiernie dumni, że tak małą szkołę, jak nasze gimnazjum, będzie reprezentować na etapie powiatowym 9 uczniów.
BLOK HUMANISTYCZNY
 1. Adamczewska Natalia
 2. Kaczmarczyk Paula
 3. Milak Malwina
 4. Pfanhauser Michał
BLOK MATEMATYCZNO – FIZYCZNY
 1. Adamczewska Natalia
 2. Krystyniak Maciej
 3. Panek Paweł
 4. Tuńska Klaudia
BLOK PRZYRODNICZY
 1. Adamczewska Natalia
 2. Dziakowicz Mateusz
 3. Milak Malwina
 4. Pfanhauser Michał
JĘZYK NIEMIECKI
 1. Boesl Dominik
JĘZYK ANGIELSKI
 1. Adamczewska Natalia
 2. Kaczmarczyk PaulaSUKCES NASZYCH BOKSERÓW
W dniach 17-18.10.2015r. w Rybniku odbył się XV Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Prezydenta Miasta Rybnika im. Józefa Cyrana w ramach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w boksie. Wzięli w nich udział nasi uczniowie: Kamil Guźliński, Eryk Skirgajłło i Miłosz Skrzypczak. Chłopcy, na co dzień trenują w MKS Polonia. Turniej w Rybniku miał charakter międzynarodowy, wzięli w nim udział również zawodnicy z Czech, Słowacji i Kosowa – razem 124 uczestników.
Podczas tego turnieju najmłodsi pięściarze walczyli również o zakwalifikowanie się na Mistrzostwa Polski Młodzików, które odbędą się w Poznaniu. Nasi uczniowie odnieśli ogromny sukces reprezentując Dolny Śląsk.
Kamil Guźliński I miejsce waga 76+ kg i zakwalifikowanie się MPM
Eryk Skirgajłło I miejsce waga 65 kg
Miłosz Skrzypczak III miejsce waga 56 kg

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!