SZKOŁA
Strona główna
O szkole
Nauczyciele
Dokumenty
Kalendarz
szkolny
Galeria
Kontakt
Archiwum
Wolontariat
DLA UCZNIA
I RODZICA
Samorząd
szkolny
Plan lekcji
Podręczniki
Egzamin
gimnazjalny
Rekrutacja
Pedagog szkolny
Świetlica
szkolna
Przywozy
i odwozy
Biblioteka
 
Nasze sukcesy-rok szkolny 2014/2015

Wysypisko 2015
W dniu 13.05.15 odbył się Gminny Przegląd Twórczości Młodych Talentów w Lutomii Dolnej "Wysypisko 2015" pod hasłem "Country na Wesoło".
Naszą szkołę reprezentowały:
 1. Stamborska Wiktoria
 2. Kretowicz Julia
 3. Węgłowska Olga
w piosence "Ballada wagonowa".
Nagrodę główną wyśpiewał zespół wokalny.
Gratulacje!
VII Gminny Konkurs Wiedzy Języka Angielskiego
Drużyna z Witoszowa, w składzie: Olga Matłosz, Grzegorz RadziwiłkoWiktoria Stamborska zdobyła I miejsce w VII Gminnym Konkursie Wiedzy Języka Angielskiego, który odbył się 12 maja 2015.
Konkurs „Spacerkiem po Europie” miał miejsce w siedzibie organizatora, czyli w Szkole Podstawowej w Bystrzycy Górnej.Konkurs "Szkoła Zawodowa - mój wybór"
W konkursie, "Szkoła zawodowa - mój wybór" organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z kuratoriami oświaty, w kategorii praca plastyczna na szczeblu wojewódzkim zwyciężyła Klaudia Węgłowska.
Tytuł pracy: "Wybiorę szkołę zawodową, bo zbiorę obfite plony".
Klaudia zakwalifikowała się do etapu centralnego. Ogłoszenie wyników 10 czerwca 2015 roku.
Gratulujemy Klaudii i trzymamy kciuki!!
XXI Międzyszkolne Spotkanie z Ekologią
Uczniowie naszego Gimnazjum wzięli udział w XXI Międzyszkolnym Spotkaniu z Ekologią, którego organizatorem jest Gimnazjum nr 3 w Świdnicy.
Spotkanie przyjęło formę Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego. Prace naszych uczennic Marceliny Monety i Olgi Matłosz zostały wyróżnione.
LX Dolnośląski Konkurs Recytatorski w Polanicy Zdrój
W dniu 14 kwietnia odbył się kolejny etap rejonowy LX Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego w Polanicy Zdrój, w którym udział wzięli uczniowie naszego gimnazjum:
 • kategoria recytacje - Szymon Pas
 • kategoria poezja śpiewana - Olga Węgłowska (gitara, wokal) i Krzysztof Wróblewski (flet).
W obu kategoriach uczniowie odnieśli sukces. Szymon Pas został laureatem i będzie reprezentował naszą szkołę w eliminacjach wojewódzkich w Oławie, a Olga Węgłowska i Krzysztof Wróblewski otrzymali wyróżnienie.
Gratulujemy!IV Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego
Dnia 27 marca 2015 roku w III LO w Świdnicy odbył się IV Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla Szkół Gimnazjalnych Powiatu Świdnickiego "Wie weit bist du jetzt?"
W turnieju wzięło udział blisko 60 gimnazjalistów. Uczennica naszej szkoły Natalia Kawka otrzymała wyróżnienie.

Natalii gratulujemy!!Nasi Gimnazjaliści w Polskim Radio
W dniu 19.03.2015 r. nasi uczniowie - Natalia Adamczewska, Zuzanna Brzóska i Alicja Drożdż, laureaci Konkursu Od Radia Wolna Europa do Wolnej Polski uczestniczyli w jednodniowych warsztatach radiowych w Polskim Radio. Wyjazd na warsztaty z opiekunem nauczycielem historii panią Elżbietą Suchy był wielkim wydarzeniem. Uczennice zwiedziły studio radiowe, zapoznały się z pracą Radiowców, zobaczyły na żywo jak powstają programy radiowe. Przysłuchiwały się udzielanym wywiadom przez innych uczestników warsztatów.
Pobyt w Polskim Radio dostarczył całej grupie wiele niezapomnianych wrażeń.
Opiekun Elżbieta SuchyUczeń klasy drugiej Michał Pfanhauser zakwalifikował się do finału VII Konkursu Historycznego Wiedzy o Rosji, Białe Noce. Finał odbędzie się w dniach 11-12.05.2015 r. w Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.
Michałowi gratulujemy!!!VIII POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
12 marca 2015, w II Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy, odbył się VIII Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Gimnazjalnych. Dwoje uczniów klasy naszego gimnazjum otrzymało wyróżnienia. Są to Olga Matłosz i Grzegorz Radziwiłko.
Gratulujemy!!!II DIECEZJALNY KONKURS MISYJNY
12 marca 2015 r. w auli Świdnickiej Kurii Biskupiej, odbył II etap Diecezjalnego Konkursu Misyjnego „Jan Paweł II – misjonarz świata – pielgrzymki papieskie do Afryki” dla szkół gimnazjalnych. Konkurs został zorganizowany przez Referat PDM Diecezji Świdnickiej.
W turnieju wzięło udział 67 uczniów wraz ze swoimi katechetami. Uczestnicy mieli w ciągu 45 minut odpowiedzieć pisemnie na 30 pytań.
Podczas oczekiwania na wyniki młodzież spotkała się z Ks. Tadeuszem Farysiem, długoletnim misjonarzem z Wybrzeża Kości Słoniowej. Kapłan osobiście przeżył pielgrzymki św. Jana Pawła II na Czarny Ląd.
Uczniowie, którzy reprezentowali nasze Gimnazjum to Klaudia Tuńska, Michał Pfanhauser i Sandra Ślepokura. Poziom konkursu były bardzo wysoki, a nasi reprezentanci zdobyli sporo punktów za co zostali wyróżnieni.
Gratulujemy i dziękujemy za godną reprezentację!
Opiekun Renata MickiewiczXI GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY
Dnia 5 marca 2015 odbyły się w naszej szkole eliminacje do Gminnego Konkursu Ortograficznego. Wzięło w nich udział 31 uczniów. Do etapu gminnego zakwalifikowały się:
   Natalia Adamczewska
   Malwina Milak
   Aleksandra Anioł
Dnia 12 marca br. w/w uczennice wzięły udział w XI Gminnym Konkursie Ortograficznym w Pszennie. Konkurs, którego gospodarzem była Szkoła Podstawowa w Pszennie, odbywał się w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe oraz gimnazja.

Po sprawdzeniu prac konkursowych komisja postanowiła przyznać:
I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii dla ucz. Marcina Rokosza
z Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie opiekun p. Urszula Bogusławska

II miejsce i tytuł Wicemistrza Ortografii dla ucz. Natalii Adamczewskiej
z Gimnazjum im. Książąt Świdnickich w Witoszowie Dolnym opiekun p. Dorota Grzeszczuk

III miejsce dla ucz. Dominiki Gołąbek
z Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie opiekun p. Urszula Bogusławska

Wyróżnienie dla:
ucz. Aleksandry Anioł

z Gimnazjum im. Książąt Świdnickich w Witoszowie Dolnym opiekun p. Joanna Marciszyn.
Zwycięzcom gratulujemy!!!
Dorota GrzeszczukPowiatowy Turniej Tenisa Stołowego - Strzegom
W dniu 19 lutego 2015r. drużyna z Gimnazjum w Witoszowie Dolnym w składzie Fabian Bryk, Kamil Kurcbach i Tomasz Pażdziora wzięła udział w Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego, który odbył się w hali OSiR w Strzegomiu. Chłopcy po trudnych zmaganiach ostatecznie zajęli drugie miejsce i awansowali do dalszego etapu rozgrywek strefy wałbrzyskiej w Krosnowicach k. Kłodzka.
Życzymy dalszych sukcesów!
13 lutego odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień za przedstawienie jasełek w XVIII Gminnym Przeglądzie Zespołów Kolędniczych. W kategorii GIMNAZJUM zdobyliśmy I miejsce oraz 400 zł dla szkoły. Za wyrazistą grę aktorską wyróżnienia i nagrody książkowe otrzymał Paweł Panek z IIc za rolę BORUTY i Michał Pfanhauser za rolę Lucyfera.
Renata Mickiewicz
Podobnie jak w latach ubiegłych nasi gimnazjaliści zgłosili chęć udziału w kolejnej - już XX edycji Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego "Pegazik".
W eliminacjach szkolnych uczestniczyło 8 osób. Najwyższe noty uzyskali:
Pfanhauser Michał, Paździur Aleksander oraz Brzozowski Szymon.
Taka właśnie "męska załoga" reprezentowała nas podczas etapu eliminacji gminnych, gdzie niezależne jury przyznało:
I miejsce Michałowi Pfanhauserowi oraz wyróżniło Aleksandra Paździura.
Nasi uczestnicy nie mieli łatwego zadania. Wybrane przez nich utwory nie były łatwe do recytacji. Michał wybrał prozę A. Sapkowskiego "Czas pogardy" oraz "Modlitwę" J. Tuwima, Olek natomiast fragment "Imajici" Clive Barkera oraz "Sen" K. K. Baczyńskiego.
Spróbujcie sami wyrecytować którykolwiek z tych utworów albo choćby przeczytać. Warto.
Laureatom gratulujemy!
Gminny Turniej Tenisa Stołowego - Lutomia Dolna
Dnia 11 lutego 2015r. w świetlicy wiejskiej w Lutomi Dolnej odbył się Gminny Turniej Tenisa Stołowego. Gimnazjum z Witoszowa Dolnego reprezentowały dziewczęta w składzie: Liliana Kazimierska, Izabela Kopyra i Klaudia Samek oraz chłopcy Fabian Bryk, Kamil Kurcbach i Tomasz Pażdziora. Po emocjonujących meczach drużyna dziewcząt zajęła drugie miejsce. Chłopcy wywalczyli miejsce pierwsze i tym samym zapewnili sobie udział w rozgrywkach powiatowych.
Gratulujemy!
Dalsze sukcesy Kuby Kanickiego
14 stycznia 2015 Kuba wziął udział w pisemnej części finału konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z języka angielskiego i zakwalifikował się do ostatniej jego części-formy ustnej, która odbędzie się 17 lutego we Wrocławiu.
Jest to duży sukces, ponieważ do weryfikacji werbalnej przeszła tylko połowa finalistów którzy najlepiej napisali część pisemną.
Olimpiada języka angielskiego
Olga Matłosz, uczennica klasy trzeciej, zakwalifikowała się do II etapu V Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów, organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych w Poznaniu. Olga uzyskała dwa punkty ponad wymagane 45.
Wszystkie trzy etapy Olimpiady realizowane są on-line.
We are keeping our fingers crossed for both, Kuba and Olga!Sukces Kuby Kanickiego w konkursie zDolny Ślązak Gimnazjalista
Uczeń klasy III c Kuba Kanicki dostał się do finałowego etapu konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z języka angielskiego, jako jeden z dwóch osób z Powiatu Świdnickiego.
Część pisemna i ustna finału odbędzie się w styczniu i lutym we Wrocławiu.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!Konkurs KRUS
Dnia 16 grudnia 2014 r. uczniowie naszego Gimnazjum po raz kolejny wzięli udział w Gminnym Konkursie KRUS 2014.
Naszą szkolę reprezentowali uczniowie klasy 3a Piotr Synoś i Kamil Kurcbach.
Po zaciętej walce z uczniami Gimnazjum w Pszennie i Lutomi na temat bezpieczeństwa w gospodarstwach rolnych nasi koledzy zajęli pierwsze miejsce.Uczniowie naszej szkoły w listopadzie wzięli udział w konkursie organizowanym przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych na plakat przyrodniczy „Promujemy Parki Krajobrazowe województwa dolnośląskiego”. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się w siedzibie DZPK w Świdnicy 16.12.2014r. Do organizatorów wpłynęło z całego województwa ok. 100 prac i spośród tak wielu prac II wyróżnienie otrzymała uczennica kl. III naszego gimnazjum Klaudia Węgłowska.
Serdecznie gratulujemy!!
Sukces Michała Pfanhausera w konkursie zDolny Ślązak Gimnazjalista
Ogłoszono wyniki w konkursie zDolny Ślązak Gimnazjalista z historii. Do finału XV edycji z Powiatu Świdnickiego zakwalifikował się tylko jeden uczeń Michał Pfanhauser z naszego Gimnazjum. Opiekunem jest pani Elżbieta Suchy–nauczyciel historii.
Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za sukces w etapie finałowym.SUKCES NASZYCH UCZENNIC NA OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE!!

Zakończył się ogólnopolski konkurs dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych

„Od Radia Wolna Europa do wolnej Polski. 100. rocznica urodzin Jana Nowaka- Jeziorańskiego.”

Powstało wiele ciekawych audycji, w których młodzi ludzie odkrywają, przy udziale słuchaczy i „zagłuszaczy” RWE, ekspertów, pracowników radia, nauczycieli, dziadków postać Jana Nowaka-Jeziorańskiego i rolę Radia Wolna Europa. Młodzi ludzie z całej Polski stworzyli profesjonalne audycje, choć dla niektórych zespołów konkursu był okazją do zdobycia pierwszych doświadczeń w pracy z dźwiękiem czy pierwszego kontaktu z postacią Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Autorzy nagrań w pracę zaangażowali nauczycieli, rodzinę, przechodniów, ekspertów oraz przedstawicieli różnych instytucji, Wszystkie audycje zostały zamieszczone w sieci, niektóre z nich zaistniały też na falach eteru dzięki szkolnym radiowęzłom.

Jurorzy konkursu, przedstawiciele Portalu polskieradio.pl, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej przyznali nagrody, I, II i III miejsce w dwóch kategoriach.

Pierwsze miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych zdobyło Gimnazjum nr 3 w Zgierzu. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwycięzcą zostało Prywatne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Dominika Savio.

Uczennice naszego gimnazjum, które napisały scenariusz i nagrały słuchowisko, zajęły II miejsce. To ogromny sukces i wyróżnienie. Natalii Adamczewskiej, Zuzannie Brzósce i Alicji Drożdż serdecznie gratulujemy!
W dniu 7 listopada 2014 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy odbyła się międzyszkolna gra historyczno-literacka „Tropiąc historię”. Współorganizatorem konkursu było Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy. Drużyna z Gimnazjum w Witoszowie Dolnym w składzie: Paula Kaczmarczyk, Bartłomiej Łach i Michał Pfanhauser zdobyła I miejsce, opiekunem była pani Elżbieta Suchy.
Konkurs był zorganizowany w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości.Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej
Dnia 17 października 2014r.wyruszyliśmy pod opieką pani Lidii Bakalarczyk na konkurs recytatorski poezji religijnej do świetlicy wiejskiej w Pszennie. Organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy oraz Gminny Zespół Oświaty. Całość składała się z dwóch kategorii:
 • recytacja,
 • poezja śpiewana.
Uczeń naszej szkoły Aleksander Paździur zajął drugie miejsce, recytując wiersz autorstwa p. Władysławy Łabus pt. : „POWOŁANIE”.
Natomiast w konkursie poezji śpiewanej udział wzięli:
 • Olga Węgłowska (gitara i wokal),
 • Hubert Konior (gitara),
 • Roksana Glińska (wokal),
 • Roksana Glińska (wokal),
 • Julia Kretowicz (wokal),
 • Wiktoria Stamborska (wokal).
Uczennice zaśpiewały pieśń pt. „ W cieniu Twoich rąk”, przy akompaniamencie p. Bakalarczyk, natomiast Olga i Hubert przy akompaniamencie gitar zaprezentowali utwór pt. „Jesteś blisko mnie”.
Grupa śpiewających i grających uczniów wywalczyła pierwsze miejsce. Zaangażowanym uczniom i osobom przygotowującym - p. Bakalarczyk i p. Łabus serdecznie gratulujemy, dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.Biegi przełajowe
W dniu 30 września 2014 roku w Krzyżowej odbyły się I Otwarte Biegi Przełajowe „Bieg Pojednania”. Liliana Kazimierska zajęła I miejsce, Mateusz Ślepokura zajął III miejsce, Michał Plichta zajął IV miejsce.W dniu 18 września 2014 r. odbyły się w Dobrocinie strefowe biegi przełajowe powiatów wałbrzyskiego, świdnickiego i dzierżoniowskiego. W biegach startowali uczniowie Gimnazjum w Witoszowie Dolnym na następujących dystansach: 560 m, 1200 m oraz 1400 m.
Po bardzo emocjonujących walkach na trasach biegowych dziewczęta rocznik 2001 zdobyły: drugie (Liliana Kazimierska) i trzecie (Agnieszka Ostaszewska) miejsce. Wśród chłopców Mateusz Ślepokura zajął pierwsze miejsce, a Michał Plichta-3 miejsce.
Serdecznie gratulujemy!
Opiekun Andrzej Żebrowski