SZKOŁA
Strona główna
O szkole
Nauczyciele
Dokumenty
Kalendarz
szkolny
Galeria
Kontakt
Archiwum
Wolontariat
DLA UCZNIA
I RODZICA
Samorząd
szkolny
Plan lekcji
Podręczniki
Egzamin
gimnazjalny
Rekrutacja
Pedagog szkolny
Świetlica
szkolna
Przywozy
i odwozy
Biblioteka
 
Nasze sukcesy-rok szkolny 2013/2014

 
Międzynarodowy sukces Julii Byry


IV Międzynarodowy Konkurs Plastyczno-Literacki „Polak – to brzmi dumnie” pod hasłem „Mój Bohater” adresowany jest do uczestników w wieku 5-20 lat z terenu Polski oraz środowisk polonijnych na całym świecie. Głównym celem Konkursu jest kształtowanie świadomości patriotycznej oraz zachęcenie dzieci i młodzieży do poszukiwania wzorców patriotycznych.
Organizatorzy pragną, by konkurs zmobilizował uczestników do zgłębiania wiedzy o Polsce, tradycji i kultury narodowej, aby przyczynił się do tworzenia pozytywnego obrazu Polski wśród Polaków i cudzoziemców.
Tegorocznej edycji Konkursu towarzyszył podtytuł „Mój bohater”. Uczestnicy mogli przygotować pracę plastyczną lub literacką prezentującą sylwetkę Polaka – bohatera, którego podziwiamy i pragniemy naśladować.
Na konkurs wpłynęło 294 prac literackich i 1145 plastycznych z Polski i ośrodków polonijnych z całego świata. Nasza uczennica Julia Byra przygotowała pracę pt.”100 lat odwagi”, w której zaprezentowała postać Elżbiety Zawackiej – jedynej kobieta wśród Cichociemnych.
Decyzją jury Julia Byra zajęła II miejsce w kategorii literackiej. To ogromny sukces naszej gimnazjalistki.
Julii i opiekunowi p. Dorocie Grzeszczuk serdecznie gratulujemyNAJLEPSZA SZKOŁA W POWIECIE

15 maja 2014 roku Zuzanna Brzóska, Krzysztof Dobrzański, Marta Nowicka i Aleksandra Szlenkier wzięli udział w V Powiatowym Konkursie Matematycznym. Nie było łatwo, przez 3 godziny zmagali się z zadaniami o bardzo wysokim stopniu trudności. Komisja konkursowa po sprawdzeniu prac 52 uczestników z całego powiatu przyznała:
I miejsce - Krzysztof Dobrzański kl. III c,
III miejsce - Zuzanna Brzóska kl. II c.
Dzięki kompetencjom matematycznym naszych uczniów Gimnazjum w Witoszowie Dolnym dodatkowo otrzymało Puchar dla Najlepszej Szkoły w Powiecie.

Zwycięzcom gratulujemy.
Opiekun Agnieszka Malczewska
59 DOLNOŚLĄSKI KONKURS RECYTATORSKI

Dnia 14 maja 2014 roku w Sali Rycerskiej Urzędu Miejskiego w Oławie odbył się finał 59 Dolnośląskiego Konkusu Recytatorskiego. 50 uczestników rywalizowało w dwóch kategoriach: poezji śpiewanej i recytacji.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy IIIC Klaudia Zyska i Julia Byra, które zostały zakwalifikowane do finału po eliminacjach powiatowych.
         Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury przyznało nagrody i wyróżnienia. Klaudia Zyska za wykonanie utworu "Rebeka" otrzymała wyróżnienie i tytuł finalisty 59 Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego.

Serdecznie gratulujemy
uczennicom i opiekunowi
p. D. GrzeszczukSUKCESY W KONKURSIE KANGUR MATEMATYCZNY

20 marca 2014 roku uzdolnieni matematycznie uczniowie Gimnazjum uczestniczyli w międzynarodowej rywalizacji w ramach konkursu matematycznego – Kangur. Koordynatorem konkursu była pani Agnieszka Malczewska. Startowało 30 uczniów klas I-III. Nagrodę za bardzo dobry wynik otrzymał Krzysztof Dobrzański. Wyróżnienia zdobyło 6 uczniów: Tuńska Klaudia IA, Adamczewska Natalia IC, Grzeczka Aleksandra IIB, Brzóska Zuzanna IIC, Szlenkier Aleksandra IIIC, Nowicka Marta IIIC.
Gratulujemy sukcesu.
Aerobik rekreacyjny

16go kwietnia dziewczęta z klasy 3c reprezentowały nasze Gimnazjum na Mistrzostwach w aerobiku rekreacyjnym organizowanych przez Gimnazjum nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Świdnicy oraz Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Turniej rozgrywał się w dwóch kategoriach – drużyny trzyosobowe (trójki) i sześcioosobowe (szóstki). „Dream Team” w składzie: Julia Byra, Alicja Grzeszczuk, Karolina Szuba, Angelika Świeża, Maja Wadas i Klaudia Zyska zatańczył jak najlepiej potrafił i ostatecznie zajął VI miejsce. Gratulujemy całemu składowi „Dream Team” i życzymy jeszcze lepszych wyników w przyszłości.

Kolejny sukces artystyczny

15.04.2014 r. w Teatrze Zdrojowym w Polanicy Zdrój odbył się kolejny etap 59 Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego. Tym razem były to już eliminacje rejonowe, do których z I i III miejsca, po zmaganiach powiatowych, zakwalifikowały się nasze uczennice Klaudia Zyska i Julia Byra. Poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki, a zmagania trwały wiele godzin. Po obradach jury nastąpiło odczytanie werdyktu. Nasza radość była ogromna! Do finału konkursu, który odbędzie się 14 maja 2014r. w Oławie zakwalifikowała się i Klaudia i Julia. Uczennicom i opiekunowi p D.Grzeszczuk serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za finał!
Arsenał Pamięci 26.03.2014

26 marca 2014 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy odbyła się IX edycja Powiatowego Konkursu „Arsenał pamięci” poświęconego lekturze szkolnej Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec”.

Organizatorem konkursu była Komenda Hufca ZHP im. Szarych Szeregów w Świdnicy, a uczestnikami młodzież gimnazjalna z całego Powiatu Świdnickiego. Do udziału w konkursie zgłosiło się 14 gimnazjów i 5 reprezentacji harcerskich, w sumie 57 uczniów i 19 opiekunów.

W kategorii gimnazjów I miejsce i nagrodę Wójta Gminy Dobromierz zdobyło po raz piąty z rzędu Gimnazjum w Roztoce, z wynikiem punktowym 114,5 pkt

II miejsce (112 pkt.) przypadło Gimnazjum w Marcinowicach

III miejsce (111,5 pkt.) – Gimnazjum w Witoszowie Dolnym, a reprezentacja tego gimnazjum wystąpiła w składzie: Natalia Adamczewska, Alicja Grzeszczuk i Angelika Świeża, opiekun - pani Dorota Grzeszczuk. Nagrodę ufundował Wójt Gminy Świdnica.

Miłym akcentem konkursu była obecność gości na apelu końcowym, a wśród nich znaleźli się: Alicja Synowska – Wicestarosta Powiatu Świdnickiego, Wojciech Murdzek Prezydent Świdnicy, Jerzy Guzik Wójt Gminy Marcinowice, Zbigniew Janus i Krzysztof Jas - reprezentowali Wójta Gminy Świdnica, Adriana Lisowska asystentka Poseł Izabeli Katarzyna Mrzygłockiej, Tadeusz Niedzielski – Dyrektor Departamentu Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych, przedstawiciel Burmistrza Świebodzic, Tadeusz Grabowski – radny Miasta Świdnicy, przedstawiciele organizacji pozarządowych: Tadeusz Łyżwa, Marian Kowalik, Jan Traczyński, Karol Liwirski, hm. Teresa Słupianek.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

„Pegazika” ciąg dalszy

  Dnia 25 marca odbył się kolejny etap zmagań recytatorskich młodych artystów. Poprzeczka poszła w górę, bo to już etap powiatowy. Nasze koleżanki Natalia Pach i Julia Byra zaprezentowały się bardzo dobrze. Julka otrzymała wyróżnienie, natomiast Natalia uzyskała promocje do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 7 maja w Kłodzku.
To już XIX edycja konkursu. Dołożymy starań, by edycja XX-jubileuszowa odbyła się również z naszym udziałem.


KOLEJNY SUKCES ARTYSTYCZNY
   Dnia 19.03.2014 w Publicznym Zespole Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych z Oddziałami Integracyjnymi w Świebodzicach odbyły się eliminacje powiatowe
59 Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego.
   Wzięli w nim udział również uczniowie naszego Gimnazjum:
 • Michał Pfanhauser kl. Ic
 • Julia Byra kl. IIIc
 • Alicja Grzeszczuk kl. IIIc
 • Natalia Pach kl. IIIc
 • Klaudia Zyska kl. IIIc
Jury oceniało dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny. Uczniowie prezentowali się w dwóch kategoriach: poezja śpiewana i recytacja.

Do eliminacji rejonowych, które odbędą się 15 kwietnia 2014r. w Teatrze Zdrojowym w Polanicy Zdrój, zakwalifikowały się:
 • Klaudia Zyska, która zajęła I miejsce
 • Julia Byra, która zajęła III miejsce.
Wszystkim uczestnikom i opiekunowi - p. Dorocie Grzeszczuk, serdecznie gratulujemy i kolejnych życzymy sukcesów.


OJCZYZNA POLSZCZYZNA – SUKCES MARTY NOWICKIEJ
„Słowo jest oknem otwartym na rzeczywistość" - Z. Herbert
Pod takim hasłem dnia 13 marca 2014r. rozpoczął się Finał Ogólnopolskiego Konkursu „Ojczyzna Polszczyzna”. Zakwalifikowało się do niego 45 uczniów z Polski i Litwy, laureatów etapów rejonowych, wśród nich uczennica naszej szkoły Marta Nowicka – kl.IIIc.
Zmagania konkursowe rozpoczęły się w piątek 14.03.2014 r. pisaniem testu ze znajomości j. polskiego. Uczestnicy musieli się wykazać nie tylko wiedzą teoretyczną, ale również umiejętnością interpretacji tekstów poetyckich i tworzeniem własnej pisemnej wypowiedzi na temat „Pisanie jest zemstą ręki śmiertelnej” W. Szymborska. Po 90 min. teście był czas na zwiedzania Wrocławia, a o godz. 16.00 w kinie „Nowe Horyzonty” odbyła się debata językoznawców „Język w szkole i język w mediach”, w której wystąpili: prof. Katarzyna Kłosińska, prof. Jerzy Bralczyk, prof. Jan Miodek.
Sobota 15 marca była ostatnim dniem zmagań. Uczestnicy losowali przygotowane tematy i po 45 min. przygotowań, prezentowali swoją wypowiedź przed jury, któremu przewodniczył profesor J. Miodek. Konkurencja była olbrzymia, ale towarzyszyła jej bardzo miła i przyjazna atmosfera. O godz. 15.00 rozpoczęła się w auli Zakładu Narodowego im. Ossolińskich ceremonia ogłoszenia wyników konkursu.
Nasza uczennica Marta Nowicka otrzymała wyróżnienie i została Finalistką Ogólnopolskiego Konkursu „Ojczyzna Polszczyzna”. To ogromny sukces dla naszej szkoły. Marcie i jej opiekunowi p. Dorocie Grzeszczuk serdecznie gratulujemy.
Dnia 12 lutego 2014 roku odbyły się gminne eliminacje konkursu recytatorskiego „Pegazik”. Każde z gminnych gimnazjów wytypowało troje najlepszych recytatorów ze swoich placówek. Trzy nasze uczennice wybrane na drodze eliminacji szkolnych to:
 • Julia Byra
 • Natalia Pach
 • Klaudia Zyska.
Cała nasza trójka została przez jury doceniona i nagrodzona oraz w gminnym konkursie zdobyły:
 • Natalia Pach – I miejsce
 • Julia Byra – II miejsce
 • Klaudia Zyska – wyróżnienie
Julia i Natalia będą nas reprezentować podczas eliminacji powiatowych.
Dnia 12 lutego 2014r.w gmachu Kurii Świdnickiej odbył się II etap Diecezjalnego Konkursu Misyjnego dla szkół gimnazjalnych pod hasłem: „Polscy świadkowie wiary i głosiciele Ewangelii”. Konkurs rozpoczął się od słów pozdrowienia Księdza Biskupa Ignacego Deca skierowanych do młodzieży i katechetów. Ksiądz biskup podkreślił, jak ważne jest świadectwo życia każdego ochrzczonego, a zwłaszcza misjonarza. Młodzież wykazała się ogromną wiedzą na temat polskich misjonarzy. Nasze gimnazjum reprezentowali: Klaudia Tuńska kl. I a, Natalka Adamczewska kl. I c, Michał Pfanhauser kl. I c. Uczniowie naszej szkoły dzielnie walczyli podczas testu , czego dowodem jest II miejsce zajęte przez Michała Pfanhausera z klasy Ic.
Gratulujemy!:)
Drużyna chłopców Gimnazjum w Witoszowie Dolnym w składzie: Paweł Jaśkiewicz, Piotr Jaśkiewicz, Damian Łabus, Kamil Kondziarz, Kuba Łopacki, Damian Lechniuk, Wojciech Kudzia-Moskal, Grzegorz Radziwiłko, Szymon Brzozowski wzięła udział w Finale Powiatowym Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Chłopców. Zawody finałowe odbywały się w hali sportowej przy Gimnazjum w Żarowie w dniu 23 stycznia 2014 roku. Po ciężkich rozgrywkach chłopcy z naszego gimnazjum zajęli III miejsce drużynowo w Powiecie Świdnickim. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Sukcesy Marty Nowickiej

W dniu 15 stycznia 2014 roku w Prywatnym Gimnazjum Językowym PARNAS we Wrocławiu odbył się Mały Finał Ogólnopolskiego Konkursu Ojczyzny Polszczyzny 2014 dla uczniów szkół gimnazjalnych. Gimnazjum w Witoszowie Dolnym reprezentowała uczennica klasy trzeciej Marta Nowicka, która z wynikiem 44 punktów zajęła I miejsce. Marta będzie reprezentować region w finale ogólnopolskim.

W dniu 18 stycznia 2014 roku w Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląskiego Konkursu Biologicznego – etap wojewódzki w ramach Konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista dla uczniów szkół gimnazjalnych Dolnego Śląska w roku szkolnym 2013/2014. Gimnazjum w Witoszowie Dolnym reprezentowała uczennica klasy trzeciej Marta Nowicka, która uzyskała tytuł finalisty.8 listopada 2013 nasi uczniowie: Natalia Adamczewska, Olga Guźlińska i Michał Pfanhauser tworząc drużynę wzięli udział w grze historyczno-literackiej „Tropiąc historię”, zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Muzeum Dawnego Kupiectwa, w ramach obchodów Święta Niepodległości. Interesująca i dobrze zorganizowana forma gry wymagała od uczestników wiedzy historycznej, spostrzegawczości i przede wszystkim umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji. Nasza drużyna spisała się znakomicie zajmując I miejsce i liczne słowa uznania. Sukces i piękne nagrody sprawiły im radość, a nam wszystkim satysfakcję z kolejnego osiągnięcia naszych uczniów.
Dnia 18 października 2013 roku nasi utalentowani uczniowie uczestniczyli w Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świdnicy dla uczniów Gminy Świdnica i Gmina Marcinowice. Impreza przewidywała dwie formy prezentacji:
 • recytacja, do której przygotowała naszych uczniów pani Władysława Łabus
 • poezja śpiewana przygotowana pod kierunkiem pani Lidii Bakalarczyk.
Konkurencyjność imprezy podnieśli zaproszeni przez organizatora uczniowie z Gminy Marcinowice. Nasz uczeń Michał Pfanhauser zdobył I miejsce w recytacji, a nasza uczennica Klaudia Zyska została wyróżniona w poezji śpiewanej.
Gratulujemy.To był bardzo aktywny tydzień w naszej szkole.
Po pierwsze: uczennica klasy 3c Alicja Grzeszczuk zdobyła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym pod tytułem "Woda-źródło życia". Warto wspomnieć, że konkurencja była bardzo duża. Wyróżnienie w tym samym konkursie otrzymała Aleksandra Brożyna z klasy 3a. Obu uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Na trzy i cztery... wszystkie pijemy Cała prawda pod wodą

Po drugie: zespół wokalny naszego gimnazjum, w którego skład wchodzą: Julia Kretowicz (2a), Julia Byra, Alicja Grzeszczuk, Olga Guźlińska, Marta Nowicka, Małgorzata Podolak i Klaudia Zyska (wszystkie z klasy 3c) wystąpił na III Gminnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznych. Mimo iż był to tylko "przegląd", zaproszeni goście z Urzędu Gminy nie szczędzili pochwał naszym artystkom. Z czystym sumieniem można powiedzieć "Witoszów górą!". Mamy nadzieję, że wszystkie konkursy będziemy mogli tak miło podsumowywać.
Zespół wokalny