SZKOŁA
Strona główna
O szkole
Nauczyciele
Dokumenty
Kalendarz
szkolny
Galeria
Kontakt
Archiwum
Wolontariat
DLA UCZNIA
I RODZICA
Samorząd
szkolny
Plan lekcji
Podręczniki
Egzamin
gimnazjalny
Rekrutacja
Pedagog szkolny
Świetlica
szkolna
Przywozy
i odwozy
Biblioteka
Rok szkolny 2014/2015

OSTATNIA „SŁODKA ŚRODA”
Dnia 27 maja 2015 Samorząd Szkolny zorganizował ostatnią w tym roku szkolnym akcję zarobkową „Słodka środa”. Tym razem ogromne podziękowania należą się klasie IIb i IIc, a w szczególności uczniom:
 1. W. Baranowska
 2. F. Łaszuk
 3. M. Rymkiewicz
 4. K. Kuriata
 5. K. Szafraniec
 6. R. Wysoczańska
za przygotowanie przepysznych ciast, których sprzedaż przyniosła dochód 150 zł. Serdecznie dziękujemy również naszym stałym klientom, do których dołączył Igor Beker.
Dorota Grzeszczuk – opiekun SU



„SŁODKI CZWARTEK”
Kolejna akcja zarobkowa Samorządu Szkolnego za nami. 26 marca, tym razem wyjątkowo w czwartek, sprzedawaliśmy słodkości przygotowane przez:
 1. Mateusza Rymkiewicza
 2. Aleksandra Paździura
 3. Magdalenę Marciniszyn
 4. Sylwię Miroszniczenko
Serdecznie dziękujemy za przygotowanie wspaniałych wypieków, które tym razem zeszły „jak świeże bułeczki”. Ogromne podziękowania dla wszystkich klientów!! a za pomoc przy sprzedaży, dziękujemy Michałowi Pfanhauserowi. Samorząd pozyskał kwotę 120 zl.
Opiekun Dorota Grzeszczuk



25 lutego 2015 r. „Słodka środa”
25 lutego Samorząd Uczniowski zorganizował pierwszą w tym roku kalendarzowym „Słodką środę”. Swoje wypieki zaprezentowali:

M. Gronowska IIIc
O. Matłosz IIIc
D. Miśta IIb
K. Malinowska Ia

bardzo serdecznie dziękujemy!! Ciasta były super!!
Samorząd pozyskał ze sprzedaży słodkości 130 pln. Wielkie podziękowania należą się również M. Pfanhauserowi IIc za pomoc przy sprzedaży oraz P. Skorykowi IIb, który dołączył do zacnego grona naszych stałych klientów. Już dziś zapraszamy na kolejną „słodką środę” w marcu.
opiekun SU Dorota Grzeszczuk



17 lutego Światowy Dzień Kota
Każdy posiadacz kota wie, że jest to zwierzę niezwykle tajemnicze i pełne zagadek. Jeszcze w czasach starożytnych uważało się go za stworzenie o boskich przymiotach. Choć minęły całe tysiąclecia, niewiele się w tej kwestii zmieniło - kot nadal wydaje się być magiczny.
Większość badań wskazuje na to, że udomowienie kotów nastąpiło w Egipcie blisko sześć tysięcy lat temu. Od momentu, kiedy pierwszy raz weszły "na salony", stały się symbolem piękna, gracji i tajemniczości. Egipcjanie uważali koty za zwierzęta, którym trzeba oddawać należytą cześć. Do tego stopnia, że jego zabicie oznaczało dla mordercy karę śmierci. Gdy kot umarł, jego właściciel golił brwi na znak żałoby, a ciało zwierzęcia poddawał mumifikacji.
W średniowieczu, gdy Święta Inkwizycja walczyła z wszelkimi przejawami szatańskich działań, kot stał się odzwierciedleniem diabła, będąc jednocześnie nieodłącznym atrybutem czarownicy. W związku z tym na mocy prawa zwierzęta te sądzono i torturowano, po czym kończyły tak, jak i rzekome wiedźmy.
Wraz z rozwojem cywilizacji koty zaczynały gościć w domach zwykłych śmiertelników, chociaż utarło się przekonanie, że te o czarnym umaszczeniu pomieszkują w chatach prawdziwych czarownic. Dziś czarne koty nikogo już nie dziwią, ale i tak czujemy się nieswojo, jeśli przebiegną nam drogę.
17 lutego to Światowy Dzień Kota. Nasi uczniowie postanowili się pobawić i uczcić to święto odpowiednim przebraniem, maskotką lub makijażem. Wszystkim, którzy okazali się wielbicielami „małych futrzaków” serdecznie dziękujemy!!!
opiekun SU Dorota Grzeszczuk



WALENTYNKI W NASZEJ SZKOLE
„Najlepiej widzi się sercem.
Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”
         Antoine de Saint Exupery.
13 lutego Samorząd Uczniowski zorganizował po raz kolejny Pocztę Walentynkową. Przez dwa tygodnie uczniowie składali w sklepiku szkolnym Walentynki, które dedykowali swoim wybrankom i wybrańcom, przyjaciołom i bliskim.
W piątek na 4 godzinie lekcyjnej do wszystkich adresatów i adresatek trafiła poczta. Każdy uczeń i nauczyciel otrzymał czerwone serduszko z cytatem z „Małego Księcia”, które pieczołowicie przygotowywała wraz z uczennicami p. Renata Mickiewicz. Ten miły gest przypomniał wszystkim, że „Miłość i przyjaźń jest zaletą ludzi szlachetnych”.
Z okazji Dnia Zakochanych Samorząd życzy wszystkim dużo miłości i szczęścia.
opiekun SU Dorota Grzeszczuk



DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA
Dnia 12 lutego 2015r. Samorząd Szkolny zorganizował dla uczniów naszego gimnazjum zabawę karnawałową. Imprezę przypadającą w „tłusty czwartek” poprowadził niezastąpiony DJ Accent czyli nasz absolwent Paweł Kaczmarczyk.
Zabawa jak zwykle była wyśmienita. W rytmie najnowszych przebojów bawiło się około 100 uczniów. Wszystkie klasy zadbały o słodki poczęstunek, a opiekunki SU o dekoracje i napoje. Pani Renata Mickiewicz, która dzielnie wspiera Samorząd, przygotowała z uczniami belgijski taniec integracyjny, który stał się hitem dyskoteki.
Super zabawa trwała do godz. 20.00. Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy na następna dyskotekę we wrześniu.
opiekun SU Dorota Grzeszczuk



17.12.2014r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Grzegorz Radziwiłko, Jakub Kacer i Roland Struzik pod opieką p. Sylwii Smok kolejny raz przekazali karmę, koce p. Elżbiecie z przytuliska dla bezdomnych kotów i psów we Włókach k/Dzierżoniowa. W tym roku towarzyszyła nam p. Lidia Mrugalska była prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.
Zbiórka darów pod hasłem „Wielka paka dla zwierzaka” w naszej szkole trwała od początku października pod bacznym okiem p. Doroty Grzeszczuk. Społeczność Gimnazjum stanęła jak zawsze na wysokości zadania i SU zebrał ogromną ilość suchej karmy, kołder, poduszek, puszek dla podopiecznych przytuliska. Mamy nadzieję, że zwierzakom wystarczy jej do następnego razu….
Za wielkie serca ogromne dzięki wszystkim ofiarodawcom.




ORSZAK ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W NASZEJ SZKOLE
Dnia 8 grudnia br. Samorząd Uczniowski zorganizował, jak co roku Orszak Świętego Mikołaja.
„Uroczy staruszek” roznoszący prezenty zawędrował do każdej klasy, by zapytać o zachowanie uczniów. Mikołajowi towarzyszyły renifery i urocze Śnieżynki. Każda klasa przygotowała piosenkę lub wiersz, za które otrzymywała worek słodyczy. Te klasy, które niezbyt sumiennie śpiewały lub recytowały, otrzymały od Mikołaja ostrzeżenie, że w przyszłym roku mogą nie otrzymać prezentów. My mamy jednak nadzieję, że Mikołaj odwiedzi za rok wszystkich.
Opiekun Samorządu składa serdeczne podziękowania G. Radziwiłłko, J. Kacerowi, W. Dobrzańskiemu, Z. Brzósce i K. Nawrot za przygotowanie i poprowadzenie Orszaku św. Mikołaja.
opiekun SU Dorota Grzeszczuk




GRUDNIOWA „SŁODKA ŚRODA”
18 grudnia br. Samorząd Szkolny zorganizował kolejną „Słodką środę”, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Tym razem swoimi wypiekami pochwaliły się klasy I i odniosły niemały sukces. Ciasta były wspaniałe i schodziły jak „świeże bułeczki”. Serdecznie dziękujemy ich twórcom I. Ratajowi z kl. Ia, B. Łachowi i M. Stankiewicz z kl. Ib oraz J. Kacer i N. Gołowkin z klasy Ic.
Wypieki były wspaniałe i zasiliły konto SU kwotą 133 pln. Nie zapominamy również o naszych stałych klientach: O. Lemiszewski, M. Ślepokura, M. Pfanhauser, S. Brzozowski - to nasza „złota trójka” uwielbiająca ciasta.
Serdecznie dziękujemy
opiekun SU Dorota Grzeszczuk



DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
Dnia 25 listopada odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Frekwencja dopisała, gdyż na sali bawiło się około 120 uczniów. Atmosfera była fantastyczna. Zadbał o nią Dj Accent czyli nasz absolwent Paweł Kaczmarczyk, który poprowadził dyskotekę.
Zabawa trwała do godz. 20.00, a jej oceną było gromkie „DZIĘKUJEMY”, skandowane długo po ostatniej piosence. Mamy nadzieję, że uda nas się jeszcze zaprosić Pawła, by poprowadził dyskotekę walentynkową. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za super zabawę i wspaniałe ciasta, którymi posilaliśmy się w przerwach.
Opiekun SU Dorota Grzeszczuk



Światowy Dzień Pluszowego Misia w naszym gimnazjum
25 listopada Samorząd Szkolny po raz pierwszy zorganizował w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Kariera misia-zabawki rozpoczęła się w końcu XIX wieku. Margarete Steiff - niemiecka inwalidka sparaliżowana wskutek choroby Heinego-Medina, szyła różne pluszowe zabawki-zwierzątka. Jej siostrzeniec Richard Steiff w roku 1880 wpadł na pomysł, aby ulepszyć ich konstrukcję i założyć firmę produkującą takie zabawki w wirtemberskiej miejscowości Giengen an der Brenz.
Pluszowe zwierzątka wystawiono na targach w Lipsku w 1903. Zainteresowały one Amerykanów i 3000 egzemplarzy wyeksportowano do Stanów Zjednoczonych. Tam zdobyły dużą popularność i wkrótce podobne misie zaczęły wytwarzać inne firmy zabawkarskie.
Można też spotkać inną wersję historii powstania tej sympatycznej maskotki. Mianowicie, w 1902 roku, podczas jednego z polowań prezydenta Stanów Zjednoczonych Teodora "Teddy" Roosevelta, jego towarzysz łowów postrzelił młodego niedźwiadka. Gdy przyprowadził zwierzątko do prezydenta, ten widząc przerażenie malca kazał go uwolnić. Epizod ten przedstawił na rysunku Clifford Berryman. Jego grafika ukazała się w gazecie „The Washington Post” i dla sklepikarza z Brooklynu, Morrisa Mitchoma, stała się inspiracją do produkcji pluszowych niedźwiadków o nazwie Teddy.
W 2002, w 100. rocznicę powstania zabawki, dzień 25 listopada ustanowiony został Światowym Dniem Pluszowego Misia.
Nasi uczniowie również przyłączyli się do zabawy i przynieśli do szkoły swoje ukochane pluszaki. By zapamiętać tak sympatyczny dzień zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, a na każdego właściciela misia czekały słodycze. Dziękujemy za zabawę.

Dorota Grzeszczuk




19 listopada Samorząd Szkolny przeprowadził kolejną akcję zarobkową czyli „Słodką środę”. Doskonałe wypieki przygotowały:
 • Dominika Miśta IIb
 • Sylwia Miroszniczenko IIa
 • Katarzyna Szafraniec IIc
 • Wiktoria Pętal Ic
Samorząd składa serdeczne podziękowania za super ciasta. Zebraliśmy 120 zł. Fundusze zostaną przeznaczone na zakup nagród za zbiórkę karmy. Dziękujemy również serdecznie tym, którzy są naszymi stałymi klientami i na hojność których zawsze możemy liczyć.
Przypominamy, że zbiórka karmy dla Przytuliska we Włókach trwa do 5 grudnia!!
Zapraszamy również wszystkich na dyskotekę andrzejkową, która odbędzie się 25 listopada od godz. 17-20, a poprowadzi ją Dj Akcent!!
25 listopada obchodzony jest również Światowy Dzień Pluszowego Misia. Weźcie tego dnia pluszaki ze sobą do szkoły!!! Na każdego ucznia z misiem czekają słodycze i wspólne zdjęcie!!!
Zapraszamy SU i opiekun
D. Grzeszczuk



„SŁODKA ŚRODA” PO RAZ DRUGI!!!
15 października Samorząd Uczniowski zorganizował po raz kolejny „Słodką środę” Tym razem wypiekami chwalili się uczniowie klas III.
Niestety nie wszyscy pamiętali o przyniesieniu ciasta, tym bardziej wielkie podziękowania dla M. Gronowskiej z kl. IIIc, K. Węgłowskiej z kl. IIIa i S. Smoka z kl. IIIb. To dzięki nim Samorząd zarobił 80 zł. Nie zawieli również nasi stali klienci M. Ślepokura i M. Pfanhauser. Serdecznie dziękujemy.
Opiekun SU



SŁODKA ŚRODA ZA NAMI!
Pierwsza „Słodka środa” już za nami. Samorząd Szkolny sprzedał ciasta na kwotę 118 zł. Bardzo dziękujemy wszystkim sponsorom słodkości: Grzegorzowi Radziwiłko, Oldze Matłosz, Rolandowi Struzikowi i p. Dorocie Grzeszczuk.
Zapraszamy na kolejną „Słodką środę”, która odbędzie się 15 października 2014. Sponsorami ciast będą tym razem klasy III.
Serdecznie zapraszamy
Roland Struzik



Już wkrótce wybory Mistera i Najsympatyczniejszego chłopaka w naszym Gimnazjum. Propozycje z wszystkich klas prosimy składać do 19 września do p. D.Grzeszczuk. Dziewczyny zagłosują 26 września, a ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi podczas dyskoteki.
Dyskoteka odbędzie się 30 września i poprowadzi ją niezastąpiony DJ Akcent. Gwarantujemy super zabawę, świetną muzykę, napoje i „wkupne” ciasta pierwszoklasistów!
Nie zwlekajcie! Już dziś wpiszcie się na listę! Liczymy na dużą frekwencję.
Rusza „Słodka środa”, ze wzglądów organizacyjnych przeniesiona z poniedziałku. Pierwsza akcja zarobkowa odbędzie się 17 września. Zapraszamy wszystkich do kupna wspaniałych wypieków, które przygotuje Samorząd Szkolny i opiekunowie: p. D.Grzeszczuk i p. S.Smok. Zapraszamy.
Przewodniczący R. Struzik



Czas najwyższy ogłosić wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego na rok 2014/2015. Dnia 24go czerwca odbyły się wybory SU, w których brały udział klasy pierwsze i drugie. Kandydatami z poszczególnych klas byli: 1a - Daria Błądzińska i Mateusz Ryszawy; 1b - Tomasz Paździora; 1c - Michał Pfanhauser i Roland Struzik; 2b - Klaudia Karaszewska; 2c - Olga Matłosz i Grzegorz Radziwiłko.
A oto wyniki głosowania:
Nowym przewodniczącym na rok szkolny 2014/2015 został Roland Struzik (53 głosy). Zastępcą przewodniczącego - Grzegorz Radziwiłko (38 głosów), a członkiem SU jest Olga Matłosz (32głosy).
Chciałabym podziękować Krzysztofowi Pankowi za dotychczasową pracę w SU i ogromną pomoc przy wszystkich akcjach, które organizowaliśmy w minionym roku szkolnym. Dziękuję również Wam, drodzy koledzy i koleżanki za udział w naszych akcjach, a przede wszystkim wybranie mnie na przewodniczącą w roku szkolnym 2013/2014.
W imieniu dawnego składu Samorządu życzę owocnej pracy, dużo sukcesów i chęci do działania w nowym roku szkolnym nowemu przewodniczącemu, jego zastępcy i członkini SU.
Alicja Grzeszczuk
Rok szkolny 2013/2014

Słodki poniedziałek

Kolejny dzień pełen słodkości za nami. Dnia 14. i 15. kwietnia w naszej szkole były sprzedawane ciasta i babeczki upieczone przez uczniów „GimWit-u”. Zebraliśmy tym razem około 200 zł. Dziękuję za pomoc w sprzedaży Piotrowi Dziubatemu (3c) i Rolandowi Struzikowi (1c), jednak największą zasługę mają „nasi cukiernicy”. W tym miesiącu Dominika Miśta (1b), Dawid Dragan, Szymon Gałecki, Oskar Lemiszewski (wszyscy 2b), Zuzanna Brzózka (2c), Tomasz Jawień (3b) i Maksymilian Hoszowski (3c), sprawili, że mogliśmy się zajadać pysznymi wypiekami. Kolejny Słodki Poniedziałek już pod koniec maja, jednakże będzie on już ostatnim w tym roku szkolnym, więc jeszcze goręcej niż zazwyczaj zachęcam do wspomagania Samorządu ; ).

Przewodnicząca SU

Słodki poniedziałek



Kolejny Słodki Poniedziałek za nami. Tym razem zarobiliśmy około 130 zł. Te pieniądze zostaną przeznaczone na nagrody na Dzień Sportu. Nagrodzimy również Miss Szkoły i Najsympatyczniejszą dziewczynę. Serdeczne podziękowania dla "naszych cukierników", którymi tym razem byli: Mateusz Ryszawy 1a, Marek Kardyś 1b, Kasia Szafraniec 1c, Patrycja Włosek 2a i Damian Krawiec 3c. Dziękujemy również Rolandowi Struzikowi za pomoc przy sprzedawaniu wypieków ; ).
Przewodnicząca SU




W ostatni czwartek odbyła się w naszej szkole dyskoteka walentynkowa. Jednocześnie była to najprawdopodobniej ostatnia w tym roku taka wspólna zabawa. Na początku zostały rozdane nagrody w konkursie na dekorację świąteczną klas. Wyróżnienie otrzymała klasa 1b, a III miejsce należało do klasy 2b. Na drugim miejscu znalazła się klasa 3b, a konkurs wygrała klasa 3c. Gratulujemy zwycięzcom i widzimy się w poniedziałek na wyjeździe na basen, a następnie na zajęciach z ZSHT. Wesołych ferii!!! ; )
Przewodnicząca SU

Dyskoteka



Pierwszy Słodki Poniedziałek w tym roku kalendarzowym zakończony. Zebraliśmy ponad 130zł! W tym miesiącu swoimi wypiekami raczyły nas Klaudia Samek (2a), Olga Matłosz (2c), Oktawia Gębala (3a) i Alicja Grzeszczuk (3c), którym bardzo dziękujemy. Tradycyjnie podziękowania również dla "stałego klienta", czyli Oskara Lemiszewskiego (2b). Kolejne ciacha już w lutym ; ). Już wkrótce ruszy "Poczta Walentynkowa". Kartki z życzeniami z okazji 14go lutego będą zbierane do 13.02 w sali numer 3, a w piątek Samorząd je rozda. Zachęcamy do aktywnego udziału w akcji. Poza tym, 13.02 najprawdopodobniej odbędzie się ostatnia w tym roku szkolnym dyskoteka. Niestety, nie poprowadzi jej już Paweł, ale obiecujemy, że zabawa nie będzie wcale gorsza. Więcej szczegółów już wkrótce.
Przewodnicząca SU




No i po jasełkach... Wszyscy aktorzy i chórzyści wykonali kawał dobrej roboty, by ten ostatni piątek minął w świątecznej atmosferze. W imieniu Samorządu Szkolnego jeszcze raz życzę wszystkim wesołych i spokojnych świąt w gronie rodzinnym oraz szczęśliwego nowego roku. Odpocznijcie porządnie i widzimy się drugiego stycznia ; )
Przewodnicząca SU

Jasełka
Jasełka
Jasełka
Jasełka



Pamiętacie zbiórkę karmy dla zwierzaków? W ostatnią środę przedstawiciele Samorządu (Alicja Grzeszczuk 3c i Krzysiek Panek 3a) i Roland Struzik 1c zawieźli wraz z panią Sylwią Smok nasze dary do schroniska, które położone jest w okolicach Mościska Dzierżoniowskiego. Radość kobiety, która zajmuje się ogromną ilością zwierząt we własnym domu, była bardzo duża. Zaopatrzyliśmy ją na dobre kilka miesięcy. Serdecznie dziękujemy wszystkim za hojność, a najbardziej Patrycji Włosek 2a i już wyżej wymienionej Ali Grzeszczuk, które przyniosły najwięcej karmy dla zwierzaków.
Przewodnicząca SU

Wizyta w schronisku
Wizyta w schronisku



Hoł, hoł, hoł! Dziś po wszystkich klasach przeszedł orszak Świętego Mikołaja. Każdy uczeń dostał drobny upominek na osłodzenie dnia. W tym roku w rolę Mikołaja wcielił się Kuba Łopacki (3c), reniferami byli Paweł Jaśkiewicz i Krzysiek Panek (oboje 3a), a Śnieżynkami zostały Alicja Grzeszczuk (3c) i Olga Matłosz (2c). Prawie wszystkie klasy chętnie brały udział w naszej zabawie i śpiewały lub recytowały, aby otrzymać prezenty. Szczególne wyróżnienie zdobywa klasa 3b, która udowodniła, że potrafi się dobrze bawić : ). Dziękujemy za miłe przyjęcia orszaku i liczymy na jeszcze większe zaangażowanie w przyszłych zabawach.
Przewodnicząca SU

Słodki poniedziałek
Słodki poniedziałek



Przed nami troszeczkę pracy. Dnia 16.12 odbędzie się kolejny Słodki Poniedziałek, już możecie szykować brzuchy :). Ogłaszamy również konkurs na wystrój świąteczny klas. Na wykonanie dekoracji macie czas do 17.12, a 18 przejdzie komisja oceniająca wasz wysiłek. Wyniki zostaną ogłoszone po świętach.
Przewodnicząca SU




Kolejny dość aktywny tydzień dla naszego Samorządu. W poniedziałek odbyła się akcja "Słodki Poniedziałek" i zebraliśmy ponad 140zł. Dochód w tym miesiącu zostanie przekazany na upominki z okazji Mikołajek :). Podziękowania dla naszych "kucharzy", którymi w tym miesiącu byli: Jacek Godlewski (1a), Michał Plichta (2b), Krzysztof Panek (3a) i Patryk Wywrocki (3a). Dziękujemy również "stałym klientom", czyli Natalii Adamczewskiej i Emilii Łopackiej (obie 1c) i Mateuszowi Ślepokurze (2b). Na koniec podziękowanie dla Olgi Guźlińskiej (3c) za pomoc przy sprzedaży.
Przewodnicząca SU




Przypominam też o przynoszeniu karmy dla zwierząt, kocy oraz zabawek, które zostaną przekazane do schroniska we Włukach (przynoście do 6.12) i o zbiórce makulatury, plastikowych nakrętek i butelek w każdy piątek przed lekcjami :).
Przewodnicząca SU




Dnia 21.10.2013 r. odbył się kolejny "Słodki Poniedziałek", a jego rezultaty przeszły nasze oczekiwania. Zebraliśmy ponad 210 zł, czyli prawie dwa razy więcej niż we wrześniu! W październiku swoimi wypiekami podzielili się z nami: Marek Kardyś (1b), Oktawia Gębala (3a), Piotr Jaśkiewicz (3a), Gabriela Penczew (3a), Kamil Kondziarz (3b) i Marta Nowicka (3c). Szczególne podziękowania dla naszych "stałych klientów", którzy zostawili przy "ciastkowym" stoliku łącznie ponad 40 zł, a są to Oskar Lemiszewski i Mateusz Ślepokura z klasy 2b :). Może za miesiąc będzie jeszcze lepiej? Mamy taką nadzieję! Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!
Przewodnicząca SU

Słodki poniedziałek



Już w najbliższy poniedziałek (21.10), odbędzie się po raz kolejny akcja zarobkowa Samorządu, czyli „Słodki Poniedziałek”. Ciasta będę jak zwykle sprzedawane w sali numer 3 (sala od języka polskiego na parterze) za symboliczne 2zł. Tym razem zebrane pieniądze zostaną przekazane na nagrody w konkursie fotograficznym „Mój pupil”, oraz na symboliczne upominki dla uczniów, którzy najbardziej udzielali się w zbiórce darów dla schroniska dla zwierząt. Liczymy na duże zainteresowanie.
Przewodnicząca SU



No i po dyskotece... Wszyscy się świetnie bawili przy dźwiękach muzyki, którą po raz ostatni w tym roku szkolnym zagrał dla nas absolwent naszej szkoły - Paweł Kaczmarczyk. Bardzo dziękujemy za te wszystkie lata, które z nami spędził i życzymy powodzenia na studiach! Poza tym na dyskotece zostały ogłoszone wybory na Mistera i Najsympatyczniejszego chłopaka w szkole. Misterem w tym roku został Mateusz Ślepokura z klasy 2b, a najsympatyczniejszym Paweł Jaśkiewicz. Mamy nadzieję, że to nie była pierwsza i ostatnia dyskoteka w tym roku i już nie możemy doczekać się kolejnej : ).


Przewodnicząca SU Do 15 października trwa konkurs fotograficzny "mój pupil". Zdjęcia zwierzaków w dowolnym formacie (maksymalnie 2 zdjęcia) prosimy przynosić do Pani Grzeszczuk. Dla zwycięzców przewidujemy nagrody.
Przewodnicząca SU
Samorząd Uczniowski ogłasza zbiórkę karmy dla zwierząt, starej pościeli, kocy itp. dla schroniska dla zwierząt. Wszystkie dary można przynosić do sali nr 3 i zgłosić to Pani Smok lub Pani Grzeszczuk. Zbiórka trwa do końca października. Zwierzaki liczą na waszą hojność ; ).
Przewodnicząca SU



Pierwszy słodki poniedziałek zaliczamy do udanych! Przez zaledwie kilka przerw Samorząd zarobił 103 złote, a pozostałe ciasta i babeczki (które są oczywiście przechowywane w lodówce) będą sprzedawane także jutro. Dziękujemy wszystkim za zakup wypieków, a w szczególności Aleksandrze Brożynie, Krzyśkowi Pankowi(III A), Alicji Grzeszczuk, Oldze Guźlińskiej, Marcie Nowickiej, Karolinie Paździorze, Mai Wadas (wszystkie III C), oraz Pani Smok i Pani Grzeszczuk za przygotowanie słodkości!
Przewodnicząca SU



Uwaga! Dnia 26.09 odbędzie się w naszej szkole dyskoteka! Będzie ona ostatnią, którą poprowadzi Dj Accent, czyli absolwent Gim Witu Paweł Kaczmarczyk. Dyskoteka jak zwykle będzie trwała od godziny 17 do 20. Oczywiście nie zabraknie na niej pysznych ciast, które upieką uczniowie klas pierwszych. Na dyskotece zostaną również ogłoszone wyniki wyborów Mistera i Najsympatyczniejszego chłopaka. Gwarantujemy też niespodzianki ze strony naszego niezastąpionego Dj'a. Wszystkich serdecznie zapraszamy!
Przewodnicząca SU



Już wkrótce odbędą się wybory na Mistera i Najsympatyczniejszego chłopaka naszego Gimnazjum. Na tablicy ogłoszeń Samorządu przy sali numer 3 zostały wywieszone listy kandydatów z poszczególnych klas. Prosimy dziewczęta, aby zapoznały się z nimi w najbliższym czasie.
Przewodnicząca SU



Od poniedziałku, czyli 16.09 w naszej szkole ruszają dwie akcje prowadzone przez Samorząd Uczniowski.
Jest to codzienne losowanie "szczęśliwego numerka", oraz akcja zarobkowa SU, czyli Słodki Poniedziałek.
Szczęśliwy Numerek zwalnia ucznia z odpowiedzi ustnej, pisania niezapowiedzianej kartkówki i sprawdzania zadania domowego (zadanego dzień wcześniej).
Słodki Poniedziałek polega na sprzedawaniu ciast w sali numer 3 (parter, sala od języka polskiego) przez SU. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przekazane na nagrody w konkursach, oraz na dyskotekę.
Przewodnicząca SU



W piątek, 13.09.2013r. odbyły się wybory uzupełniające do Samorządu Uczniowskiego. W roku szkolnym 2013/2014. Przewodniczącą jest Alicja Grzeszczuk (Klasa III C), zastępcą został Krzysztof Panek (Klasa III A) a członkiem Samorządu jest Klaudia Karaszewska (Klasa II B).
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnej pracy w Samorządzie.
Przewodnicząca SU