Rok szkolny 2010/2011

Marta Byrska - uczennica naszego Gimnazjum zwyciężyła w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym o tematyce biblijnej zorganizowanym przez Voice of Faith Tours in Jerusalem w Izraelu.
Celem konkursu było upowszechnianie znajomości Pisma Świętego jako źródła wiary. W konkursie uczestniczyło sto pięćdziesiąt osób z ośmiu krajów. Konkurs był przeznaczony dla uczniów różnego rodzaju szkół i podzielony był na cztery kategorie wiekowe. Brązowy medal otrzymała Karolina Byrska z Gimnazjum w Witoszowie Dolnym (opiekun Ks. dr Jarosław Lipniak). Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Dnia 25 listopada 2010 roku w naszym Gimnazjum odbył się finał szkolnego Konkursu Szopenowskiego. Z tej okazji młodzież gimnazjalna miała wyjątkową okazję uczestniczenia w koncercie fortepianowym. Dzięki życzliwości świdnickiej pianistki, nauczycielki klasy fortepianu PSM - nauczycielki pani Beacie Brytko - Kozieł, uczniowie wysłuchali "na żywo" kilka najbardziej znanych utworów tego kompozytora. Po koncercie fortepianowym nastąpiło uroczyste wręczenie nagród finalistom konkursu wiedzy o życiu i twórczości Fryderyka Szopena. Statuetki otrzymali: Magdalena Ślęzak (I miejsce), Kamila Magda (II miejsce) oraz Wiktoria Ślusarczyk (III miejsce). Zwycięzcom gratulujemy.